برش بتن مسلح ( کرگیری , کاتر بتن , سیم برش )

برش بتن
برش بتن | خدمات اجرای برش بتن مسلح

برش بتن مسلح یا ایجاد بازشو بدون تخریب بتن مسلح توسط الماس های تیزبر بتن ایجاد می شود که این عملیات توسط گردبر های بتن یا سیم الماس و دیسک های الماس انجام می‌شود که با توجه به نوع عملیات و امکانیت اجرای برش بتن صورت میپذیرد و ما در اینجا بصورت مفصل در مورد سه روش کرگیری بتن، سیم برش بتن ، کاتر بتن بصورت مختصر توسط برش بتن ایران کور توضیح خواهیم داد.
برش بتن مسلح در سال ۱۹۹۱ با هدف ایجاد عملیات بازشو در بتن بصورت غیر مخرب و ایجاد لرزه در بتن توسط ایجاد الماس های هوشمند برش بتن در کشورهای آلمان و انگلیس آغاز شده  و با گذشت حدود ۳۰ ساله در عرصه برش بتن کارشناسان فنی جهت ابداع تولید انواع الماس و مته های برش بتن با هدف سرعت بالا برش بتن مسلح و لرزش کمتر در بتن بوده اند .

به همین علت انواع الماس های برش بتن تیز بر، کندبر در محیط های مختلف کاری بوده ایم و این الماس ها برای انواع مته های کرگیری، سگمنت های سیم برش بتن و کاتر برش بتن مورد استفاده قرار گرفته است.

کرگیری بتن

اجرای کرگیری بتن مسلح یکی از روش های غیر مخرب بتن و زیر مجموعه برش بتن مسلح میباشد که در این نوع برش جهت ایجاد سوراخ و بازشو استوانه ای شکل صورت می‌گیرد  که در این روش مته های کرگیری بتن مسلح با توجه به قطر اینچی تعیین میگردد و برای این روش برش بتن از سگمنت های کرگیری جهت برش همزمان میلگرد و بتن استفاده می شود که برای اینکه حرارت ایجاد شده در عملیات برشی را کاهش دهیم از آب صابون و آب جهت خنک کاری استفاده می گردد که در بحث کرگیری بتن  بصورت کلی و جداگانه به مباحث این نوع روش برش بتن اشاره شد.

برش بتن مسلح
برش بتن | خدمات اجرای برش بتن مسلح

سیم برش بتن مسلح

این نوع روش برش بتن از سیم و فنر و سگمنت های از جنس الماس جهت برش خطی و مستقیم بتن استفاده می شود  و در این روش سیم برش با سرعت برشی مشخص از دو نقطه از بتن عبور کرده و توسط دینان به حرکت در می آید و  به همین علت باعث برش بتن می شود از این روش برای برش شمع های بتنی، ستون، تیرها و دیوارهای برشی با ضخامت زیاد استفاده میشود که طول سیم برشی  با توجه به ۲ برابر ضخامت بتن و  ۲ واحد خلاصی در بتن مشخص می‌شود که با توجه به تخصص و تجربه بهترین و بهینه ترین متراژ سیم یرش بتن تعیین می شود.

کاتر برش بتن مسلح

از کاترهای برش بتن مسلح جهت سطوح افقی و عمودی در بتن مسلح استفاده میشود که هر کدام از سطوح دارای دستگاه های خاص خود می باشد و بطور مثال جهت برش بتن کف تا ضخامت ۲۰ سانتی متر می‌توان از کاترهای برش بتن و آسفالت بر استفاده شود و باید به این نکته توجه داشت که تیغه های آسفالت بر و برش بتن از نظر کارایی باهم فرق داشته و هر یک سگمنت مخصوص خود را دارد.
جهت برش بتن مسلح می‌توان از دیسک های برشی تا قطر ۲٫۵ متر در بتن مسلح استفاده شود که با توجه به کارشناسی توسط پرسنل برش بتن ایران کور بهترین روش اجرایی تعیین می گردد.

در برش بتن باید به این نکته توجه داشت که هنگام برش بتن مسلح توسط کاتر به اندازه یک شعاع دیسک پرتی کار تا خلاصی از گوش های کار در نظر گرفته می‌شود و این در ایجاد بازشو گوش های دیوار و کنج کارها غیر قابل اجرا میباشد و باید از روش های کرگیری بتن یا سیم برش بتن استفاده گردد.

 

 

امتیاز کلی
برای ارزیابی این پست امتیاز دهید!
[تعداد کل: 1 میانگین: 5]