خدمات اجرای کاشت بولت در بتن فونداسیون و لیست قیمت توسط مواد آلمانی هیلتی و ممو

 

کاشت بولتکاشت بولت

کاشت بولت در بتن فونداسیون و تغییرات در سازه، ساخت، کاربری و محاسباتی در مشخصات سازه ها و نیز اشتباهات اجرایی، همواره میتواند زمینه ساز ایجاد تغییراتی مانند کاشت انکربولت / کاشت بولت (بیس پلیت) برای اجرای ستون، دیوارهای برشی، اتصال بتن قدیم به جدید و کاشت بولت ها جهت نصب  پلیت ها در محل های مختلف سازه باشد. در این صورت برش بتن ایران کور با در اختیار داشتن تجهیزات مورد نیاز و دانش فنی و تجربه اجرای مربوطه کاشت بولت و کاشت آرماتور و انکربولت در بتن  را با بالاترین کیفیت به پایان میرساند.

 

اجرای کاشت بولت در بتن و سازه ها

سازه های بتنی جهت  تغییرات نقشه ای ، اشتباهات اجرایی ، ترمیم ، مقاوم سازی بتن و طرح های توسعه می توانند نیازمند کاشت میلگرد و یا بولت در بتن فونداسیون ، تیر ، دال و یا دیوارها باشند. رعایت نکات اجرایی ، استفاده از مصالح مناسب و برخورداری از تجربه اجرایی مرتبط می تواند تا حدود زیادی در کیفیت و موفقیت عملیات کاشت انکربولت و کاشت میلگرد در فونداسیون مورد نظر تاثیر گذارمی باشد.

برش بتن ایران کور افتخار دارد با در اختیار داشتن تجهیزات تخصصی و تجربه بالای اجرایی  کاشت آرماتور ، کاشت  شیمیایی و کرگیری در پروژه های بزرگ و کوچک ، نسبت به ارائه با کیفیت و موفق خدمات اجرایی مذکور به کارفرمایان، پیش قدم باشد.

 

خدمات اجرای کاشت بولت در بتن فونداسیون

کاشت در بتن چیست؟ یکی از تحولات تاثیر گذار در اجرای سازه های بتنی امکان کاشت شیمیایی در بتن و کاشت میلگرد می باشد. نیاز به کاشت بولت و کاشت انکربولت در بتن به دلایل مختلفی به موجود می آید. کاشت بولت و کاشت انکربولت به علت تغییر مشخصات سازه ، کاشت بولت و انکر بولت به علت نقایص اجرایی، کاشت بولت و انکر بولت به علت شرایط بهره برداری ، کاشت بولت و کاشت انکر بولت به علت تغییرات در نقشه اجرایی ، انکربولت به علت راحتی اجرا و … از جمله از دلایل کاشت بولت و رول بولت در بتن می باشند.

امروزه انواع مختلفی از چسب های کاشت بولت در بتن توسط شرکت های تولید کننده بنام چسب های کاشت ممو و چسب های کاشت هیلتی ارائه می شود. این چسب های کاشت بولت دارای ترکیبات شیمیایی و مشخصات مقاومتی  مختلفی نسبت به محیط کاری ونوع اتصال بلت به بتن دارند که میبایست حتما با کارشناسان مشورت و توسط تیم کارآزموده انجام شود.

 

شرایط کاشت بولت در بتن چیست؟

کاشت انکرها در بتن دارای مراحل مختلفی می باشد. عملیات کاشت رولبولتها و انکرها در بتن مسلح به ترتیب شامل سوراخ کاری بتون به وسیله دستگاه کرگیری یا گرد بر بتن به عمق و قطر استاندارد ، شستشو و تمیزکاری داخل سوراخ به وسیله دستگاه دمنده ، تزریق و اعمال چسب به وسیله گان  یا به صورت تزریقی تحت فشار ( با توجه به نوع بسته بندی ) و نصب و کاشت انکربولت  می باشد.

عمده بولت های کاشت شده بسته به نوع چسب استفاده شده ، پس از گذشت  ۲۴ ساعت از زمان اجرایی  قابل بارگذاری می باشند.

نکات حائز اهمیت در عملیات کاشت در بتن تمیز کاری مناسب سوراخ و نحوه صحیح تزریق و نوع روش هواگیری در عملیت کاشت بولت در فونداسیون ایجاد شده می باشد.

عملیات اجرایی از طریق آزمایش کشش بولت کاشت شده قابلیت کنترل کیفی را دارد. نتیجه مثبت در این آزمایش fail کردن بولت کاشت شده می باشد. لازم به ذکر است تخریب بولت و یا خارج شدن بولتهای کاشت شده در تست عملیات کاشت گزینه های دیگر ممکن می باشند. در صورت بروز این دو نتیجه این امر نشان از مشکلات اجرایی  در عملیات کاشت در بتن دارد.

 

اجرای کاشت بولت در بتن فونداسیون و لیست قیمت توسط مواد آلمانی هیلتی و ممو

 

کاشت  در بتن جهت نصب بیس پلیت

یکی معتبر ترین شرکتهای تولید کننده چسب کاشت بولت یا کاشت انکربولت در جهان هیلتی HILTI می باشد. چسب های کاشت ممو و هیلتی آلمان دارای مقاومت کششی بالایی رو در هنگام کاشت از خود نشان میدهد.

خصوصیات ویژه چسب کاشت بولت هیلتی  و ممو، اجرای سریع و خصوصیات فنی و مقاومتی بالای آن می باشد.

چسب های کاشت میلگرد و کاشت hilti با وجود هزینه بالا امروزه در میان کارشناسان طرفداران زیادی دارد که به علت اطمینان در کیفیت محصول مورد نظر می باشد.

چسب شیمیایی کاشت میلگرد و کاشت آرماتور می توان برای کاشت انکربولت در سطوح عمودی و افقی  استفاده نمود.

چسبهای کاشت میلگرد در بتن  و کاشت انکر بولت  هیلتی در بسیاری از پروژه های معتبر کاشت استفاده شود.

برخی از موارد مصرف چسب کاشت آرماتور استفاده برای برای نصب ماشین آلات ، گارد ریل ها ، بیس پلیت ها ، صفحه پلیت ها و … می باشد.

 

اجرای کاشت شیمیایی در بتن و کاشت مکانیکی :

کاشت انکربولت در بتن توسط اپوکسی شیمیایی تحت فشار و تخلیه فوری هوا صورت میپذیرد و نوعی استحکاک بین بتن و میلگرد را مهیا میسازد که لازم به ذکر است در صورت عدم هواگیری و تغییر سایز سوراخ و عدم تمیز کاری صحیح و رعایت نکردن نکات صحیح تزریق اپوکسی میتواند در کیفیت کار کاشت بولت و کاشت میلگرد بسیار بسیار تاثیر گذار باشد.

کاشت انکربولت یا کاشت مکانیکی بولت یا رولبولت استحکام بسیار کمتری نسبت به کاشت انکربولت در بتن دارد که از رولبولت جهت کارهای با بار کششی سبک استفاده میشود که بر اثر کشش به مرحله بحرانی نمیرسد.

امتیاز کلی
برای ارزیابی این پست امتیاز دهید!
[تعداد کل: 16 میانگین: 5]