خدمات اجرای مقاوم سازی FRP

مقاوم سازی

جهت خدمات اجرای مقاوم سازی FRP بتنی و فلزی میتوان از روش های مقاوم سازی که در برش بتن ایران کور انجام می شود استفاده کرد و همینطور که میدانید مقاوم سازی بتن توسط ورق های FRP  بروی سطوح بتنی قابل استفاده است و از این ورق های کربنی جهت بالا بردن استحکام فشاری بتن استفاده میشود و از آن میتوان برای مخازن و عیوب سطحی و عمقی ستون و تیر استفاده شود.

مقاوم سازی FRP در انواع و اقسام اندازه و ضخامت مورد استفاده قرار میگیرد که از چند صدم میلیمتر تا چند میل مورد استفاده قرار میگیرد که توسط شرکت های مختلف این ورق های FRP تولید می شوند که طبق استحکام کششی ورق ها تعیین میشوند که با توجه به محل اجرای ورق FRP تعیین میگردند.

جهت مقاوم سازی سازه های بتنی توسط ورق کربنی FRP استفاده می شود که این ورق ها را با توجه به طراحی و تعداد دفعات پیچیدن دور سطوح با توجه به ضخامت ورق و استحکام کششی ورق ها تعیین میگردد و همانطور که میدانید این خدمات دارای تخصص اجرا و همچنین تجزیه و تحلیل سازه می باشند که ازین رو خدمات مقاوم سازی FRP نیازمند طراحی ابتدایی میباشد.

خدمات اجرای  مقاوم سازی FRP

این خدمات مقاوم سازی بتن در ابتدا با هدف مقاومت بتن از عیوب سطحی و عمقی بتن و مخازن به کار گرفته شد و ازین رو برش بتن ایران کور خدمات اجرای مقاوم سازی FRP را توسط افراد آموزش دیده و همچنین با افراد متخصص طراح سازه این خدمات را انجام می دهند که مقاوم سازی FRP یکی از روش های مهم افزایش مقاومت سازه به حساب می آید.

اجرای تخصصی مقاوم سازی بتن با توجه به عیوب بتن به چند دسته تقسیم می شوند؟

۱- اجرای ژاکت بتنی

۲- اجرای ژاکت فلزی

۳- ورق های frp

این خدمات در گذشته در کشور هلند و انگلیس و آلمان در آزمایشگاهای طراحی سازه مورد استفاده قرار گرفته شد و این خدمات را با بصورت اجرایی پیاده و در نهایت در سال ۱۳۹۰ در کشور ایران مورد استفاده قرار گرفت.

امتیاز کلی
برای ارزیابی این پست امتیاز دهید!
[تعداد کل: 4 میانگین: 5]