لیست قیمت کرگیری بتن – کرگیری از بتن مسلح – کرگیری فونداسیون

کرگیری بتن یا core  به عملیاتی گفته میشود که در آن توسط الماس های مخصوص برشکاری بتن مسلح استفاده میشود که با ادغام آب و مواد خنک کاری در حین برش مواد آهنی و بتنی را برش سرد می دهد. در اجرای کرگیری از بتن فونداسیون باید قطر کرگیر و عمق و محدودیتها دقت شود ( لیست قیمت کرگیری بتن مسلح) با توجه به اینکه برش بتن ایران کور با سابقه اجرایی در پروژه های راهسازی و ساختمانی در اندازه و حجم های مختلف انجام دهدو طبق آن عمل کند.

این شرکت با تکه بر دستگاههای کرگیری بتن و با برتوان تخصصی و آموزش دیده و تجربه کاری در حیطه برش بتن عملیات را با بالاترین سرعت پیش برده و در این راه یکه تاز در عملیات سوراخکاری بتن در ابعاد مختلف می باشد که این نیز با توجه به اعتماد مشتریان به توان داخلی کشورمان در اجرای کرگیری از بتن میباشد. عملکرد کرگیری بتن بصورت دورانی و خطی میباشد که در منطق با عیار بالا و میلگرد های عمده این سرعت کاسته میشود .

کرگیری بتن

در عملیات کرگیری بتن سرعت دورانی ۳۰۰ rpm در عیار بتنی ۴۰۰ به بالا مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که این سرعت به ۲۰۰ برسد میتوان اجرای کرگیری را تا عیار بالای ۵۰۰ و میلگرد های نسبتا حجیم انجام داد که با افزایش قطر و عمق برشی سرعت برشی کاهش و با کاهش قطر و عمق برشکاری بتن سرعت برشی افزایش پیدا میکند که ما در پایین بصورت مفصل در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

گردبر بتن و نمونه بردار بتن

در عملیات کرگیری بتن مسلح مواد خنک کننده در سرعت عملیاتی برش بتن بسیار حائز اهمیت است و میتوان با میزان دبی خروجی از عملیات ، سرعت برشی را کاهش و در نتیجه به کاهش هزینه های کرگیری بتن می انجامد. در برش بتن غیر مسلح میتوان از دو معقوله بدون آب و همراه آب استفاده شود که این نیز به segment های مورد استفاده در سوراخکاری بتن بستگی دارد که این نیز در طراحی مته های برش بتن با توجه به قطر و طول مورد استفاده قرار میگیرد.

طریقه عملکرد دستگاه کرگیری بتن

عملکرد اجرایی دستگاهای گردبر بتن یا کرگیری بتن بصورتی است که سه عامل مهم از جمله الماس ، مواد خنک کننده و سرعت برشی مناسب تاثیر میپذیرد و به دو حالت گردبر عمودی و کرگیری افقی تقسیم بندی میشود که میتوان این عملیات را تا عمق ۳ متر در کف  و شش  متر در افق انجام داد. این موارد با توجه به نوع دستگاهها ی برش و توان دستگاه ها در این عملیات بسیار مهم است. دستگاه هیلتی در انواع مختلف تولید شده اند که قدرتمندترین آنها دستگاه کرگیری بتن هیلتی  DD200 و DD350 میباشد .

که آن نیز دارای انواع مختلف میباشد در مجموع دستگاهای کرگیری دارای عملکرد دورانی و خطی با سرعت برشی متفاوت میباشند و با توجه به نوع عمق سوراخ و قطر سوراخ از دستگاه کرگیر با قدرت متفاوت استفاده میشود و در صورت بالا رفتن قدرت دستگاه به همان نسبت ابعاد و حجم دستگاه بزرگتر و سبگین تر میشود.

سرعت اجرای دستگاه کرگیری بتن در فونداسیون

کرگیری بتن بستگی به عیار بتن و تراکم میلگرد و سرعت برشی سگمنت و مهارت اپراتور بستگی دارد که هر یک از این موارد میتواند در کاهش سرعت اجرای کرگیری بتن نقش به سزایی داشته باشد. با بالاتر رفتن عیار بتن سرعت دروانی و سرعت خطی برش کاری کاهش پیدا میکند و میبایست نوع سگمن یا الماس برشی با قدرت دستگاه مطابقت داشته باشد.

سرعت دستگاه کرگیری بتن به مواردی همچون نوع سگمنت های کرگیری بتن مسلح استفاده شده بستگی دارد که در مواردی باید از عملیات برش بتن غیر مسلح انجام شود که باز به نوع الماس و عرض تیغه های ان بستگی دارد و ما توضیحات کاملی در مورد نوع الماس با توجه به نوع قدرت دستگاه تعیین میکنیم.

کرگیری

لیست قیمت و هزینه کرگیری بتن در تهران

در محاسبات طبق لیست قیمت کرگیری بتن – کرگیری از بتن مسلح بتن مواردی همچون عمق سوراخکاری ، قطر کرگیری، تعداد سوراخکاری و تراکم سوراخکاری و همچنین نوع کرگیری افقی و عمودی بودن آن نقش دارد. با تجربه ای که برش بتن ایران کور در کاهش هزینه ها و بالا بردن کیفیت و همچنین سرعت عمل اجرایی داشته و توانسته مناسب ترین هزینه کرگیری بتن و قیمت تمام شده را داشته باشد و برای خدمات اجرایی برش از بتن طبق شرایط کار و ضخامت بتن و همچنین طبق لیست قیمت و هزینه کرگیری در تهران توسط گارشناسیان صورت میگیرد.

این موضوع نیز بستگی به تراکم میلگرد و همچنین عمق سوراخ کاری و قطر سوراخی که در بتن ایجاد خواهد شد بستگی دارد و در مواردی که تعداد سوراخکاری بتن بالای ۱۰۰۰ عدد و همچنین تعداد سوراخ کاری زیر ۳ عدد در تعیین قیمت برش بتن تاثیرگذار خواهد بود که این موضوع در هنگام اخذ قرارداد و اجرا خاطرنشان خواهد شد.

عمق عملیاتی کرگیری بتن به چه مواردی بستگی دارد؟

در عملیات کرگیری بتن با افزایش عمق تعداد مراحل کاری کرگیری تغییر میکند و برای رسیدن به عمق مورد نیاز میبایست از قطعه کمکی برای عمق های بالای چهل سانتی متر از آن استفاده شود و با افزایش عمق کرگیری بتن و تعداد قطعات کمکی سرعت برشی به علت افزایش اصطکاک جداره بتن زیاد شده و این نیز در سرعت اجرای کرگیری تاثیر بسزایی دارد و طبق لیست قیمت کرگیری بتن – کرگیری از بتن مسلح اجرا میگردد.

برش بتن ایران کور توانسته است با توجه به مهارت و تجربه عملیاتی در حوزه کرگیری از بتن با دستگاهای هیلتی تا عمق شش متر در بتن مسلح در پروژه های خود در سطح افق را انجام دهد که این نکته لازم به ذکر است که با افزایش قطر سوراخکاری ،عمق کرگیری کاهش پیدا میکند.

موارد استفاده کرگیری از بتن مسلح

از آن جهت برش بتن مسلح بصورت سوراخکاری در قطرهای مختلف و همچنین ایجاد بازشو در بتن جهت داکت های تاسیساتی و همچنین داکت هایی کانال کولر و لوله های گاز و ایجاد چاله آسانسور در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و امروزه از آن برای موارد غیرمخرب بتن استفاده میشود که در گذشته با استفاده از پیکور تخریب در بتن بازشو ها و محل عبور لوله های تاسیساتی را باز کرده که البته این کار به سازه بتن آسیب زده و ایجاد ترک می کند که این کار باعث مقاوم سازی در بتن و ایجاد هزینه های بعدی را دارد.

لیست قیمت و هزینه کرگیری

محدودیت ها و معایب دستگاه کرگیری بتن هیلتی

  • عمق عملیاتی محدود در بتن مسلح و مواد معدنی دیگر
  • محدودیت قطر و تعویض مته های کرگیری
  • نیاز به مواد خنک کاری در برش بتن و همچنین نیاز مداوم به آب
  • نیازمند اپراتور با تجربه
  • اصطلاک بالا دستگاه
  • سرعت پایین برش در مواقع لرزش و عیار بالا

قطر اجرایی در عملیات کرگیری بتن فونداسیون

ایجاد کرگیری بتن مسلح تا عمق عملیاتی ۲ متر: کرگیری بتن عملیاتی با صدایی حدود ۶۰ دسیبل و سرعت عملیتی بالا در برش بتن مسلح جهت عبور لوله های تاسیساتی میباشد که قطرهای سوراخکاری بتن از ۲۰میلیمتر تا ۱۰ اینچ در بتن مسلح میباشد.

برش بتن در فونداسیون و عملیات کرگیری از بتن در شرایط عمودی،افقی و تحت زاویه صورت میپذیرد که این با توجه به شرایط محیطی که برای سوراخ کاری بتن  ایجاد شده است قابل اجرا بوده و میتوان انواع کرگیری در فونداسیون و دیوار برشی و سطوحی که از آجر و سیمان شده را به راحتی سوراخ کاری و برش داد .

 اجرای کرگیری بتن در تهران

در چه مواردی از کرگیری بتن نمیتوان استفاده کرد ؟

درمواردی که عمق کرگیری بتن بیش از ۳ متر طول باشد نمیتوان از دستگاه استفاده کرد و باید برش بتن توسط سیم برش صورت پدیرد که مخصوص و در این صورت از تخریب غیر مخرب توسط منبسط کننده بتن یا کتراک جهت کوچک کردن ابعاد برش بتن استفاده میشود که این موضوع به صرف هزینه بالاتر از برش و زمان بیشتر اجرایی و همچنین تخصص فرد یا گروه اجرایی بستگی دارد.

بطور کلی دستگاه برش بتن امکان برش تحت هر زاویه ای در بتن مسلح وجود دارد که میتوان یکی از موضوع های اصلی در این نوع سوراخ کاری در نظر گرفته شود.

اجرای کرگیری در تهران

فرق بین انواع برش و کاتر برش بتن مسلح

در مواردی که برای کرگیری بتن استفاده می شود میبایست یک سطح مبنا برای نصب دستگاه در نظر گرفه شود که این نیز در محیط های مختلف اجرایی بستگی دارد و همچنین در قسمت کاتر برش بتن مسلح به عیوب و محدودیتهایی که نسبت به دیگر روش های برشکاری دارد اشاره شده است و یکی از موارد عمق کار توسط کرگیر به مراتب بیشتر از کاتر بتن بوده و از آن جهت برش فونداسیون و برش شمع های بتنی استفاده می شود که در قسمت محدودیت ها کاتر برش بتن مسلح توضیحات کامل داده شده است.

کرگیری از بتن مسلح فونداسیون :

برش بتن و کرگیری بتن با توجه به سرعت عملیاتی بالا که در عملیات برش بتن دارد کارایی و مانور بسیار زیادی را برش بتن ایجاد کرده که به یکی از نمونه کارهایی که در برش بتن میتوان اشاره کرد عملیات سوراخکاری تیر یا ستون جهت برش بتن بوسیله عملیات کرگیری می باشد.

آنچه شما در شکل بالا میبینید ستون برش خورده با عملیات کرگیری بتن توسط برش بتن ایران کور میباشد که این نوع عملیات با توجه به قدرت مانور بسار بالا در عملیات برش ، یک  روش بهینه سازی شده میباشد.

جهت اجرای برش بتن با تراکم میلگرد بالا و کرگیری اقطار زیاد میبایست از مواد خنک کننده بسیار در کرگیری استفاده شود که این مهم در کیفیت و سرعت کرگیری اهمیت بسزایی را ایفا می کند و با افزایش تراکم میلگرد و عیار بتن سرعت برشکاری کاهش وبا کاهش عیار وتراکم میلگرد سرع برشکاری افزایش پیدا می‌کند.

از کرگیری بتن یا سوراخکاری بتن مسلح جهت عبورلوله های تاسیساتی و برش تیر وستون و ایجاد بازشو در بتن مسلح استفاده شود این نوع برشکاری بدون ایجاد تنش و ارتعاش در سازه عملیات را انجام میدهد که در بتن مسلح و غیر مسلح قابل استفاده است و با توجه به عمق سوراخ از دستگاهای مختلف برش بتن تا عمق ۱۲۰ سانتی متر در فونداسیون استفاده شده و کمترین آسیب ممکن را به بتن میزند.

خدمات کرگیری بتن

موارد استفاده از عملیات کرگیری بتن

کرگیری بتن و سوراخکاری زاویه ای: عملیات برش بتن توسط کرگیری از بتن فونداسیون تحت زاویه یک عملیات کاملا تخصصی میباشد که اپراتور دستگاه کرگیر میبایست از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد و تحت زاویه جهت برش تا ۴۵ درجه را در بتن مسلح ایجاد میکند. که این عملیات بسته به نوع کارایی در افق و عمود قابلیت کرگیری را دارا میباشد. برش بتن ایران کور با تکیه بر مدرنترین دستگاه های برش بتن و دستگاه های کرگیر توانسته است این عملیات را با بالاترین کیفیت تا عمق ۲/۵ متر به سرانجام برساند.

لیست قیمت کرگیری بتن – کرگیری از بتن مسلح

کرگیری بتن و برش بتن جهت ایجاد بازشو در تمام سایزها : عملیات کر گیری بتون جهت ایجاد بازشو در بتن در تمامی سایزها تا عمق عملیاتی ۲ متر در بتن مسلح امکان پذیر میباشد که این عملیات بصورت افقی ، عمودی ، و تحت زاویه را جهت این عملیات فراهم میسازد که با توجه به اینکه سرعت عملیاتی بالایی رو نیز دارد میتوانیم به عنوان یک روش از برش بتن با کیفیت نام ببریم.

لیست قیمت کرگیری بتن مسلح

در این عملیات جهت مهارکردن قطعه بتنی برش خورده از انکربولت یا کاشت میلگرد در بتن استفاده میشود که در هنگام آزاد شدن قطعه برش خورده میتوان،بتن را مهیار و به بیرون کارگاه انتقال داد که در صورت مهارنکرده میتواند آسیب جدی به سازه زیرین خود در هنگام کرگیری بجای بگذارد.

کرگیری – دستگاه کرگیر – برش بتن هیلتی

برش بتن و کرگیری چیست؟

به عملیات برش بتن در بتن مسلح و ایجاد سوراخ کرگیری گفته می شود که میتوان این عملیات برشی را در بتن، آسفالت، سرامیک، سنگ و دیگر مواد معدنی همراه با مواد خنک کننده استفاده کرد. از دستگاه کرگیر یا گردبر بتن جهت ایجاد حفره در بتن در قطر و عمق مشخص جهت ایجاد سوراخکاری و ایجاد بازشو در بتن استفاده می شود که این نیز بستگی به نوع مواد در عملیات کور گیری بستگی دارد. برش بتن ایران کور با توجه به قطر و عمق کرگیری، دستگاهای مختلفی را در اجرا مورد استفاده قرا ر می‌دهد که یکی از موارد دستگاه کرگیر هیلتی دی دی ۲۰۰ می باشد که در کمپانی هیلتی ساخته شده است.

معایب ومزایا برش بتن و کرگیری

یکی از مواردی که در اجرا کورگیری از بتن نقش دارد میزان تراکم میلگردها در بتن مسلح میباشد که در برش بتن باید به آن توجه ویژه شود
یکی از مواردی که هنگام گرفتن کر باید توجه شود امکان سنجی کرگیری می باشد که در موارد سوالاتی مبنی بر امکان نصب پایه دستگاه کرگیر؟ عمق کار؟ تراکم میلگرد؟ وجود آب و برق؟ باید قبل از اجرا مد نظر گرفته شود.

چرا کرگیری بتن نه تخریب بتن؟

در اینجا باید به این مورد اشاره شود که حتی در مواردی که امکان تخریب وجود دارد، نباید از تخریب بتن استفاده شود، زیرا تخریب باعث ایجاد ترک در بتن شده و در زمان باربری امکان متلاشی شدن وجود دارد به همین دلیل کارشناسان و مهندسان عمران و ساختمان عملیات کرگیری را به عنوان بهترین روش برش بتن در نظر گرفته اند.

انواع دستگاه کرگیر و برش بتن

دستگاه کرگیری هیلتی DD200, DD120, DD150, DD350, DD250
یکی از دستگاههای پرقدرت در عملیات برش بتن و سرعت عملیاتی بالا دستگاه مدل ۲۰۰ شرکت هیلتی می باشد که این مدل دستگاه در دو مدل موتور جدید و موتور قدیم تقسیم می شوند. دستگاه های کرگیر بتن با توجه به قطر عملیاتی و قدرت و حجم آنها  در مدلهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد که این نوع دستگا ها  جهت کرگیری تحت زاویه و عمود مورد استفاده قرار میگیرند

سرعت برش بتن در تراکم میلگرد بالا
سرعت برشی با توجه عیار بتن و تراکم آرماتور های بتن بستگی دارد که در مواردی که قطر و تراکم میلگرد در کرگیری افزایش می‌یابد سرعت پیشروی یا برشی کاهش می یابد و از آن رو به علت کاهش سرعت پیشروی هزینه کرگیری افزایش می یابد.

قطر و عمق سوراخکاری بتن مسلح

در عملیات کرگیری حداقل قطر ۱۶ میلی متر و حداکثر ۳۰۰ میلیمتر در بتن مسلح در نظر گرفته شده است که در صورتی که بهینه ترین نسبت بین قطر و عمق در مته های کرگیری بتن مسلح ۱۰۲ میلی متری می باشد که تا عمق ۶ متر در بتن مسلح امکان سوراخ کاری وجود دارد. در مواردی که قطر به ۳۰۰ میلیمتر می رسد حداکثر عمق سوراخ کاری به ۵۰۰ میلیمتر می رسد و این موضوع در شرایط مختلف عیاریو تراکمی میلگرد متفاوت می باشد.
در مواردی که نیاز به کاشت بولت، کاشت میلگرد ، کاشت انکربولت نیاز باشد می‌توان عملیات کرگیری را تا عمق ۴۰۰ میلیمتر جهت بیس پلیت و صفحه پلیت ها انجام داد.

لیست قیمت کرگیری بتن – کرگیری از بتن مسلح و  اجرای کرگیری  و برش بتن مسلح

لیست قیمت کرگیری بتن مسلح مسلح در موارد مختلف متفاوت بوده است و به مواردی همچون :
تعداد سوراخ کاری
محل اجرای کرگیری
عمق و قطر سوراخ کاری
در کرگیری فونداسیون جهت ایجاد بازشو در بتن مثل چاله آسانسور می‌توان عملیات برش را توسط سیم برش و کاتر بتن استفاده شود که این روش ها دارای محدودیت در اجرا می‌باشند.جهت سوراخ کاری بتن مسلح تا عمق ۱۲۰ سانتیمتر جهت ایجاد بازشو در چاله آسانسور می‌توان از ترکیب دو روش اجرایی کرگیری و سیم برش استفاده شود که دارای سرعت عمل بالایی می باشند که برش بتن ایران کور با توجه به دستگاه‌ های روز دنیا توانسته این عملیات را با بالاترین کیفیت و سریعترین زمان ممکن به سرانجام برساند.

کاربرد کرگیری

در مواردی که جهت کاشت میلگرد، کاشت بولت ، عبور لوله های تاسیساتی ، برش چاله آسانسور فونداسیون، سوراخ کاری لوله های برق و گاز در بتن مسلح و غیر مسلح استفاده کرد. در مواردی جهت عبور لوله فاضلاب و همچنین حفاری در اعماق بتن میتوان از کورگیری استفاده گردد. در مواردی که امکان سوراخ کاری فقط در یک نقطه مشخص در بتن وجود داشته باشد(نصب بیس پلیت یا صفحه ستون) حتما باید از روش سوراخکاری توسط کرگیر استفاده گردد که امکان برش میلگردهای فونداسیون وجود داشته و به راحتی می‌توان کاشت میلگرد و بولت را انجام داد.

یکی از روش های برش بتن میباشد که از آن جهت موارد خاصی از جمله ایجاد بازشو در بتن، عبور لوله های تاسیساتی، سوراخ کاری عمیق بتن از کرگیری استفاده می شود که در این نوع عملیات می‌توان جهت بتن مسلح استفاده گردد.

چرا از کرگیری بتن هیلتی استفاده میشود؟

در مواردی از کرگیری بتن مسلح استفاده میشود که جهت برش بتن و یا عملیات غیر تخریبی بتن استفاده کنیم و همچنین در مواردی که سوراخ های عمیق در بتن مسلح استفاده شود می‌بایست از دستگاه کر گیر هیلتی که در مدل های مختلف از جمله دس دستگاه کرگیر dd200 استفاده‌ می‌شود. در عملیات برش بتن قیمت کرگیری با توجه به عمق برش بتن و قطر سوراخ کاری بتن تعیین میگردد که در این حین مواردی همچون کر گیری دیواری یا کف و تعداد برش بتن بستگی دارد.
در این حیث هزینه دستگاه کر گیر هیلتی در تعمیر و نگهداری و هزینه بالا  مته کرگیری در  قیمت بالای این عملیات نقش بسزایی دارد و باید خاطر نشان کرد که در عملیات کرگیری بتن تراکم برش میلگرد نقش بسزایی دارد.

لیست قیمت کرگیری بتن مسلح

دستگاه کرگیر هیلتی DD200

در این نوع دستگاه تخصصی برش بتن جهت سوراخکاری بتن مسلح تا عمق ۳ متر  صورت میپذیرد و  ازین دستگاه برای ایجاد بازشو در بتن  و همچنین نمونه گیری بتن و کرگیری بتن مسلح و غیر مسلح استفاده می شود. این دستگاه کرگیر هیلتی هیلتی به دو نوع پایه ثابت و پایه متحرک تقسیم می‌شود و در مواردی که باید سوراخکاری تحت زاویه مشخصی را داشته باشیم، می‌بایست از پایه زاویه زن استفاده کنیم که نیازمندی تخصص بالا در این نوع برش بتن را مطلبد.

انواع مته برش بتن و  کرگیری بتن هیلتی و نمونه گیر

دستگاه کرگیری از بتن برای سوراخکاری بتن، سیمان، آسفالت، سنگها استفاده می شود که به دو نوع سوراخکاری خشک و سوراخکاری تر تقسیم می‌شود که جهت کرگیری بتن مسلح تا عمق ۳ متر و حتی بیشتر می‌توان از دستگاه های کر گیر هیلتی استفاده شود. برش بتن ایران کور توانسته با توجه به متخصصین با تجربه و دستگاهای روز دنیا عملیات کرگیری را تا عمق ۴٫۵ متر انجام دهد و  این عمق در صورتی که قطر سوراخ کاری بتن ۴ اینچ یا ۱۰۲ میلیمتر باشد محقق می‌شود
لیست قیمت کرگیری بتن – کرگیری از بتن مسلح
دستگاه کر گیر هیلتی DD200
دستگاه سیم برش بتن مسلح
دستگاه کاتر بتن مسلح

جهت عملیات های مختلف از جمله کرگیری و کاشت میلگرد و کاشت بولت در فونداسیون و همچنین جهت برش بتن فونداسیون از دستگاه های کاتر ، سیم برش، کرگیری بتن از دستگاههای روزدنیا حهت مصارف مختلف استفاده میشود.

امتیاز کلی
برای ارزیابی این پست امتیاز دهید!
[تعداد کل: 34 میانگین: 4.5]