کاشت انکربولت و رولبولت در بتن چیست ؟

کاشت انکربولت و رولبولت در بتن
کاشت انکربولت و رولبولت هیلتی در بتن مسلح

کاشت انکربولت و  رولبولت به دو دسته مکانیکی و شیمیایی تقسیم می شوند و در این قسمت از مقاله به موضوع اجرای انکربولت و همچنین نوع کرگیری و مواد یا مواد مورد استفاده در کاشت اشاره خواهیم کرد و ازین رو کاشت انکر بولت هیلتی و رول بولت هیلتی از نظر استحکام کششی ، مقاومت کششی بالاتری نسبت به دیگر انکرها تحمل میکند.

کاشت انکربولت مکانیکی در بتن

در انکربولت های مکانیکی از نظر نوع سوراخکاری به دو بخش سوراخ کار ی توسط کرگیری بتن و سوراخ کاری توسط الماس اشاره کرد ودر این نوع اتصال ها به علت عدم صیقل بودن سطح داخلی وسطح مقطع ناصاف و زیاد در بتن، گزینه مناسبی برای کاشت انکربولت های مکانیکی در بتن می‌باشند.

در کاشت مکانیکی در صورتی که شرایط سوراخکاری بتن وجود نداشته باشد می‌بایست از روش برش بتن مسلح و کرگیری بتن استفاده شود که در این روش به علت سطح صیقلی و صافی که ایجاد شده است گزینه مناسبی برای کاشت انکربولت در تیر یا ستون به حساب نمی آید و در انواع قلاف های مکانیکی یا کاشت مکانیکی ترتیب کار به صورتی است که عملکردی همچون رولپلاک در بتن را انجام می‌دهد.

در این نوع کاشت از طریق ایجاد اصطکاک در بتن مسلح یا غیر مسلح از خروج بولت در بتن جلوگیری شده و استحکام کششی ضعیفی را در بتن ایجاد می کند که در این نوع روش کاشت جهت کاشت انکربولت در والپوست ها اشاره کرد.

کاشت انکربولت های شیمیایی

در کاشت شیمیایی انکربولت های بر خلاف اصطکاکی که ذکر شد از مواد شیمیایی برای ادغام بین بتن و آهن استفاده شده است که این کار را در اپوکسی ها و رزین های مخصوص کاشت بولت  استفاده کرد.

کاشت انکربولت و رولبولت

کاشت انکربولت و رولبولت توسط چسب های بتن یا رزین مخصوص انجام می‌شود که به دونوع :

۱٫ کاشت انکرها توسط اپوکسی های ۲ جزئی
۲٫
کاشت شیمیایی توسط رزین اپوکسی های ۳ جزئی
۳٫
کاشت توسط چسب بتن سنگین

در مواردی که در آن اشاره شد نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کارهای سنگین اجرایی با باربری متوسط و زیاد باشد که کارشناسان برش بتن ایران کور با توجه به نرم افزارها و همچنین تجربه بالا اجرایی نسبت و نوع مواد استفاده شونده جهت انواع اتصال ها بتن را انجام دهند.

یکی از مواردی که در انتخاب مواد تاثیر بسزایی دارد عیار، عمق کرگیری، روش تمیز کاری، تعداد مراحل تمیزکاری، عمق کاری، در تعیین نوع مواد مصرفی نقش دارد.

در کاشت انکربولت شیمیایی از مواد هایی از جمله : ممو آلمان، هیلتی آلمان، کالم آلمان و فیشر آلمان اشاره کرد که در فروشگاه کاشت میلگرد و کاشت بولت ایران کور قابل خریداری است.

کاشت شیمیایی انکربولت در فونداسیون
در کاشت میلگرد و بولت و انکربولت ها از مواد اپوکسی شیمیایی با باربری متوسط و سنگین استفاده میشود که نوع مواد با توجه به روش اجرایی و استاندارد کاشت میلگرد و انکربولت ها قابل اجرا میباشد.

در مواردی با باربری سنگین کششی و فشاری از جمله کاشت انکربولت در فونداسیون و کاشت بولت در بیس پلیت می‌توان جهت صفحه ستون ها استفاده شود که با توجه به کارشناسی و سابقه کاری بالا برش بتن ایران کور در بخش کاشت می‌تواند بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه کاشت انکربولت ها را به مشتریان خود ارائه دهد.

قیمت و هزینه کاشت انکربولت

استاندارد و تاییدیه کاشت انکربولت های شیمیایی

کاشت انکربولت هیلتی و رولبولت

کاشت انکربولت ها با توجه به مواد مصرفی و نوع عیار بتن به سه قسمت که در صفحه کاشت بولت صحبت شد تقسیم میشود که میبایست از مواد پایه رزین و مواد پایه سیمانی استفاده شود که در قسمت کاشت مکانیکی و شیمیایی بولت بصورت مفصل در مورد آن صحبت شد.

کاشت انکربولت در بتن ،کاشت بولت ، کاشت رول بولت ، کر گیری ، مقاوم سازی ، برش بتن ، اجرا ساپورت تاسیساتی و در انواع اتصال مکانیکی، از جمله مهمترین فعالیت های برش بتن ایران کور می باشد.

کاشت شیمیایی – کاشت انکربولت و رولبولت

برش بتن ایران کور با بهره گیری از نیروهای متخصص و کارآزموده وهمچنین تجهیزات بروز در کنار دانش فنی آماده است تا کلیه خدمات معرفی شده را با تضمین کیفیت اجرا ارائه دهد و از این بین  خدمات مشاوره و طراحی باربری انکر با نرم افزار نیز در زمره خدمات قابل ارایه توسط برش بتن ایران کور می باشد.

امتیاز کلی
برای ارزیابی این پست امتیاز دهید!
[تعداد کل: 7 میانگین: 4.9]