سیم برش بتن مسلح چیست؟

سیم برش بتن مسلح

سیم برش بتن  مسلح قطعه الماسی است که از آن برای برش قطعات سخت فلزی و بتنی استفاده می شود که از آن جهت برش اصطکاکی همراه آب یا مواد خنک کننده استفاده میشود و عملکرد آن همچون برش بتن و کرگیری میباشد که در آن سگمنت های کرگیری بتن، عملیات برش را انجام داده ولی در برش بتن توسط سیم از الماس فنری جهت برش بتن استفاده می گردد.

قابلیت انعطاف بیشتری دارد که می‌توان بتن ها با ابعاد بالا را براحتی برش داد که ما در اینجا از نحوه عملکرد برش بتن، هزینه و قیمت و همچنین کاربرد و محدودیت های این روش را به شما عزیزان ارائه می‌دهیم.

کاربرد سیم برش بتن

یکی از کاربردهای سیم برش بتن جهت برش بتن مسلح فونداسیون ، تیر، ستون و همچنین برش دال بتنی استفاده کرد و در مواردی که امکان کرگیری بتن وجود نداشته و همانطور که در محدودیت های کرگیری گفته شد، نتوان استفاده کرد بهترین روش سیم برش است که میتوان احجام بتن تا عمق ۱۰ متر و حتی بیشتر از بتن را براحتی برش داد.
یکی از کاربردهای سیم برش بتن مسلح در برش شمع های بتنی است که بدون هیچ محدودیتی می‌توان به قطعات کوچک تقسیم کرد که در این روش به علت سرعت عمل بالا نسبت به دیگر روش های برش دارای مزیت بوده و هزینه های برش را کاهش می‌دهد.

عملکرد سیم برش بتن

سیم برش با ایجاد دوران در الماس و همچنین وجود خنک کندده ایجاد شیار کرده و قطعات بتنی مسلح و غیر مسلح را براحتی برش می‌دهد و جهت برش بتن حتما باید از دستگاه کرگیر جهت برش بتن استفاده شود که در این روش یک نقطه مبدا و مقصد جهت عبور سیم وجود دارد.

از یک طرف سیم برش ورود کرده و از طرف دیگر خارج میگردد و دستگاه سیم برش هم در یک نقطه فیکس می‌شود که با دوران بین دستگاه و بتن  در بتن ایجاد شیار یا برش کرده و به این طرق قطعات بزرگی همچون سنگ، بتن و دیگر مواد فلزی توسط سیم برش  قطعه می شوند.

محدودیت و معایب سیم برش بتن مسلح

یک از محدودیت های سیم برش امکان نصب دستگاه سیم برش بتن میباشد که به فضای زیادی جهت نصب دستگاه نیاز دارد و همچنین یکی دیگر از مواردی که میتوان به آن اشاره کرد عبور اولیه سیم برش از داخل بتن مبگیباشد که آن نیز توسط دستگاه کرگیری این عملیات انجام می شود.
در مواردی که حجم بتن بیش از ۳متر عمق داشته باشد و امکان سیم برش بتن وجود نداشته باشد می‌بایست توسط واتر جت بتن شیاری در بتن ایجاد کرد.

سیم از محل مورد نظر رفت و برگشتی عبور کند که این موارد توسط برش بتن ایران کور در پروژه های اجرایی با بالاترین کیفیت انجام شده است.

کاربرد سیم برش بتن مسلح

یکی از کاربرد های دستگاه سیم برش و الماس سگمنت برای برش بتن فونداسیون میباشد که همان طور که گفته شد اجرای برش دارای سرعت بالایی هست ولی درصورتی که از زیر بتن فونداسیون سیم برش عبور داده شود می‌توان یکی از روش‌های بهینه در هزینه و قیمت برشکاری باشد.

همچنین در برشکاری ستون و تیرها که امکان برش با دستگاه کرگیر وجود ندارد از دستگاه الماسه بتن استفاده میگردد که با توجه به محل کار به دو نوع عمودی و افقی تقسیم می‌شود که از حالت افقی در برش ستون‌ها و شمع های بتنی و از حات عمودی در برش سقف های دال بتنی و تیرهای بتنی استفاده می شود.

 

امتیاز کلی
برای ارزیابی این پست امتیاز دهید!
[تعداد کل: 4 میانگین: 4.8]