لیست قیمت کرگیری بتنکرگیری از بتن مسلح

کرگیری بتن

کرگیری بتن یا core  به عملیاتی گفته میشود که در آن توسط الماس های مخصوص برشکاری بتن مسلح استفاده میشود که با ادغام آب و مواد خنک کاری در حین برش مواد آهنی و بتنی را برش سرد می دهد. در کرگیری از بتن فونداسیون باید قطر کرگیر و عمق و محدودیتها دقت شود. با توجه به اینکه برش بتن ایران کور با سابقه اجرایی در پروژه های راهسازی و ساختمانی در اندازه و حجم های مختلف انجام میدهد و توانسته است.

اپراتور کرگیر بتن با تکیه برتوان تخصصی و آموزش دیده و تجربه کاری در حیطه برش بتن عملیات را با بالاترین سرعت پیش برده و در این راه یکه تاز در عملیات سوراخکاری بتن در ابعاد مختلف می باشد که این نیز با توجه به اعتماد مشتریان به توان داخلی کشورمان در عملیات برش بتن میباشد. عملکرد کرگیری بتن بصورت دورانی و خطی میباشد که در منطق با عیار بالا و میلگرد های عمده این سرعت کاسته میشود .

کرگیری از بتن فونداسیون

 

در عملیات کرگیری بتن سرعت دورانی 300 rpm در عیار بتنی 400 به بالا مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که این سرعت به 200 برسد میتوان عملیات کرگیری را تا عیار بالای 500 و میلگرد های نسبتا حجیم انجام داد که با افزایش قطر و عمق برشی سرعت برشی کاهش و با کاهش قطر و عمق برشکاری بتن سرعت برشی افزایش پیدا میکند که ما در پایین بصورت مفصل در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

گردبر بتن و نمونه بردار بتن

در این عملیات مواد خنک کننده در سرعت عملیاتی برش بتن بسیار حائز اهمیت است و میتوان با میزان دبی خروجی از عملیات ، سرعت برشی را کاهش و در نتیجه به کاهش هزینه های کرگیری بتن می انجامد. در برش بتن غیر مسلح میتوان از دو معقوله بدون آب و همراه آب استفاده شود که این نیز به segment های مورد استفاده در سوراخکاری بتن بستگی دارد که این نیز در طراحی مته های برش بتن با توجه به قطر و طول مورد استفاده قرار میگیرد.

نمونه کرگیری

طریقه عملکرد دستگاه کرگیری بتن

عملکرد اجرایی دستگاهای گردبر بتن یا کرگیری بتن بصورتی است که سه عامل مهم از جمله الماس ، مواد خنک کننده و سرعت برشی مناسب تاثیر میپذیرد و به دو حالت گردبر عمودی و کرگیری افقی تقسیم بندی میشود که میتوان این عملیات را تا عمق 3 متر در کف  و شش  متر در افق انجام داد. این موارد با توجه به نوع دستگاهها ی برش و توان دستگاه ها در این عملیات بسیار مهم است. دستگاه هیلتی در انواع مختلف تولید شده اند که قدرتمندترین آنها دستگاه کرگیری بتن هیلتی  DD200 و DD350 میباشد .

که آن نیز دارای انواع مختلف میباشد در مجموع دستگاهای کرگیری دارای عملکرد دورانی و خطی با سرعت برشی متفاوت میباشند و با توجه به نوع عمق سوراخ و قطر سوراخ از دستگاه کرگیر با قدرت متفاوت استفاده میشود و در صورت بالا رفتن قدرت دستگاه به همان نسبت ابعاد و حجم دستگاه بزرگتر و سبگین تر میشود.

سرعت اجرایی در دستگاه کرگیری بتن در فونداسیون

کرگیری بتن بستگی به عیار بتن و تراکم میلگرد و سرعت برشی سگمنت و مهارت اپراتور بستگی دارد که هر یک از این موارد میتواند در کاهش سرعت اجرای کرگیری بتن نقش به سزایی داشته باشد. با بالاتر رفتن عیار بتن سرعت دروانی و سرعت خطی برش کاری کاهش پیدا میکند و میبایست نوع سگمن یا الماس برشی با قدرت دستگاه مطابقت داشته باشد.

سرعت دستگاه کر گیر به مواردی همچون نوع سگمنت های کرگیری بتن مسلح استفاده شده بستگی دارد که در مواردی باید از عملیات برش بتن غیر مسلح انجام شود که باز به نوع الماس و عرض تیغه های ان بستگی دارد و ما توضیحات کاملی در مورد نوع الماس با توجه به نوع قدرت دستگاه تعیین میکنیم.

کرگیری بتن مسلح

لیست قیمت و هزینه کرگیری بتن در تهران

در محاسبات اجرایی و لیست قیمت کرگیری بتن مواردی همچون عمق سوراخکاری ، قطر کرگیری، تعداد سوراخکاری و تراکم سوراخکاری و همچنین نوع کرگیری افقی و عمودی بودن آن نقش دارد. با تجربه ای که برش بتن ایران کور در کاهش هزینه ها و بالا بردن کیفیت و همچنین سرعت عمل اجرایی داشته و توانسته مناسب ترین هزینه کرگیری بتن و قیمت تمام شده را داشته باشد و برای خدمات اجرایی برش از بتن طبق شرایط کار و ضخامت بتن و همچنین طبق لیست قیمت و هزینه کرگیری در تهران توسط گارشناسیان صورت میگیرد.

این موضوع نیز بستگی به تراکم میلگرد و همچنین عمق سوراخ کاری و قطر سوراخی که در بتن ایجاد خواهد شد بستگی دارد و در مواردی که تعداد سوراخکاری بتن بالای 1000 عدد و همچنین تعداد سوراخ کاری زیر 3 عدد در تعیین قیمت برش بتن تاثیرگذار خواهد بود که این موضوع در هنگام اخذ قرارداد و اجرا خاطرنشان خواهد شد.

کرگیری در تهران

عمق عملیاتی کرگیری بتن به چه مواردی بستگی دارد؟

در عملیات کرگیری بتن با افزایش عمق تعداد مراحل کاری کرگیری تغییر میکند و برای رسیدن به عمق مورد نیاز میبایست از قطعه کمکی برای عمق های بالای چهل سانتی متر از آن استفاده شود و با افزایش عمق کرگیری بتن و تعداد قطعات کمکی سرعت برشی به علت افزایش اصطکاک جداره بتن زیاد شده و این نیز در سرعت اجرای کر گیری تاثیر بسزایی دارد.

برش بتن ایران کور توانسته است با توجه به مهارت و تجربه عملیاتی در حوزه کرگیری از بتن با دستگاهای هیلتی تا عمق شش متر در بتن مسلح در پروژه های خود در سطح افق را انجام دهد که این نکته لازم به ذکر است که با افزایش قطر سوراخکاری ،عمق کرگیری کاهش پیدا میکند.

موارد استفاده کرگیری از بتن مسلح

از آن جهت برش بتن مسلح بصورت سوراخکاری در قطرهای مختلف و همچنین ایجاد بازشو در بتن جهت داکت های تاسیساتی و همچنین داکت هایی کانال کولر و لوله های گاز و ایجاد چاله آسانسور در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و امروزه از آن برای موارد غیرمخرب بتن استفاده میشود که در گذشته با استفاده از پیکور تخریب در بتن بازشو ها و محل عبور لوله های تاسیساتی را باز کرده که البته این کار به سازه بتن آسیب زده و ایجاد ترک می کند که این کار باعث مقاوم سازی در بتن و ایجاد هزینه های بعدی را دارد.

لیست قیمت کرگیری بتن

محدودیت ها و معایب دستگاه کرگیر هیلتی

  • عمق عملیاتی محدود در بتن مسلح و مواد معدنی دیگر
  • محدودیت قطر و تعویض مته های کرگیری
  • نیاز به مواد خنک کاری در برش بتن و همچنین نیاز مداوم به آب
  • نیازمند اپراتور با تجربه
  • اصطلاک بالا دستگاه
  • سرعت پایین برش در مواقع لرزش و عیار بالا

قطر اجرایی در عملیات کرگیری بتن فونداسیون

ایجاد سوراخ در بتن مسلح تا عمق عملیاتی 2 متر: کرگیری بتن عملیاتی با صدایی حدود 60 دسیبل و سرعت عملیتی بالا در برش بتن مسلح جهت عبور لوله های تاسیساتی میباشد که قطرهای سوراخکاری بتن از 20میلیمتر تا 10 اینچ در بتن مسلح میباشد.

برش بتن در فونداسیون و عملیات کرگیری از بتن در شرایط عمودی،افقی و تحت زاویه صورت میپذیرد که این با توجه به شرایط محیطی که برای سوراخ کاری بتن  ایجاد شده است قابل اجرا بوده و میتوان انواع کرگیری در فونداسیون و دیوار برشی و سطوحی که از آجر و سیمان شده را به راحتی سوراخ کاری و برش داد .

در چه مواردی از کرگیری بتن نمیتوان استفاده کرد ؟

درمواردی که عمق سوراخ های برش بیش از 3 متر طول باشد نمیتوان از دستگاه استفاده کرد و باید برش بتن توسط سیم برش صورت پدیرد که مخصوص و در این صورت از تخریب غیر مخرب توسط منبسط کننده بتن یا کتراک جهت کوچک کردن ابعاد برش بتن استفاده میشود که این موضوع به صرف هزینه بالاتر از برش و زمان بیشتر اجرایی و همچنین تخصص فرد یا گروه اجرایی بستگی دارد.

بطور کلی دستگاه برش بتن امکان برش تحت هر زاویه ای در بتن مسلح وجود دارد که میتوان یکی از موضوع های اصلی در این نوع سوراخ کاری در نظر گرفته شود.

فرق بین انواع برش و کاتر برش بتن مسلح

در مواردی که برای برش بتن استفاده می شود میبایست یک سطح مبنا برای نصب دستگاه در نظر گرفه شود که این نیز در محیط های مختلف اجرایی بستگی دارد و همچنین در قسمت کاتر برش بتن مسلح به عیوب و محدودیتهایی که نسبت به دیگر روش های برشکاری دارد اشاره شده است و یکی از موارد عمق کار توسط کرگیر به مراتب بیشتر از کاتر بتن بوده و از آن جهت برش فونداسیون و برش شمع های بتنی استفاده می شود که در قسمت محدودیت ها کاتر برش بتن مسلح توضیحات کامل داده شده است.

کرگیری از بتن مسلح فونداسیون :

برش بتن و کرگیری  بتن با توجه به سرعت عملیاتی بالا که در عملیات برش بتن دارد کارایی و مانور بسیار زیادی را برش بتن ایجاد کرده که به یکی از نمونه کارهایی که در برش بتن میتوان اشاره کرد عملیات سوراخکاری تیر یا ستون جهت برش بتن بوسیله عملیات کرگیری می باشد.

آنچه شما در شکل بالا میبینید ستون برش خورده با عملیات کرگیری بتن توسط برش بتن ایران کور میباشد که این نوع عملیات با توجه به قدرت مانور بسار بالا در عملیات برش ، یک  روش بهینه سازی شده میباشد.

جهت اجرای برش بتن با تراکم میلگرد بالا و کرگیری اقطار زیاد میبایست از مواد خنک کننده بسیار در کرگیری استفاده شود که این مهم در کیفیت و سرعت کرگیری اهمیت بسزایی را ایفا می کند و با افزایش تراکم میلگرد و عیار بتن سرعت برشکاری کاهش وبا کاهش عیار وتراکم میلگرد سرع برشکاری افزایش پیدا می‌کند.

از سوراخکاری بتن مسلح جهت عبورلوله های تاسیساتی و برش تیر وستون و ایجاد بازشو در بتن مسلح استفاده شود این نوع برشکاری بدون ایجاد تنش و ارتعاش در سازه عملیات را انجام میدهد که در بتن مسلح و غیر مسلح قابل استفاده است و با توجه به عمق سوراخ از دستگاهای مختلف برش بتن تا عمق 120 سانتی متر در فونداسیون استفاده شده و کمترین آسیب ممکن را به بتن میزند.

کرگیری بتن

موارد استفاده از عملیات کرگیری بتن

برش بتن و سوراخکاری زاویه ای: عملیات برش بتن توسط کرگیری از بتن فونداسیون تحت زاویه یک عملیات کاملا تخصصی میباشد که اپراتور دستگاه کرگیر میبایست از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد و تحت زاویه جهت برش تا 45 درجه را در بتن مسلح ایجاد میکند. که این عملیات بسته به نوع کارایی در افق و عمود قابلیت کرگیری را دارا میباشد. برش بتن ایران کور با تکیه بر مدرنترین دستگاه های برش بتن و دستگاه های کرگیر توانسته است این عملیات را با بالاترین کیفیت تا عمق 2/5 متر به سرانجام برساند.

برش بتن و کرگیری بتن جهت ایجاد بازشو در تمام سایزها : عملیات کر گیری بتون جهت ایجاد بازشو در بتن در تمامی سایزها تا عمق عملیاتی 2 متر در بتن مسلح امکان پذیر میباشد که این عملیات بصورت افقی ، عمودی ، و تحت زاویه را جهت این عملیات فراهم میسازد که با توجه به اینکه سرعت عملیاتی بالایی رو نیز دارد میتوانیم به عنوان یک روش از برش بتن با کیفیت نام ببریم.

در این عملیات جهت مهارکردن قطعه بتنی برش خورده از انکربولت یا کاشت میلگرد در بتن استفاده میشود که در هنگام آزاد شدن قطعه برش خورده میتوان،بتن را مهیار و به بیرون کارگاه انتقال داد که در صورت مهارنکرده میتواند آسیب جدی به سازه زیرین خود در هنگام کرگیری بجای بگذارد.

امتیاز شما
[تعداد: 12    میانگین: 4.7/5]