فروشگاه ایران کور فروش چسب کاشت میلگرد و بولت هیلتی ممو کالم فیشر اصل

فروشگاه ایران کور فروش چسب کاشت میلگرد و بولت هیلتی ممو کالم فیشر اصل جهت کاشت میلگرد و آرماتور در بتن در مواردی برای تقویت سازه های بتنی  کاشت میلگرد در بتن مورد استفاده قرار میگیرد که یکی از مهمترین کاربرد های کاشت آرماتور در ساخت و ساز سازه های بتنی قابلیت اتصال بتن جدید به قدیم و اتصال اجزا و سازه های فولادی به سازه های بتنی موجود با استفاده از کاشت میلگرد و بولت می ‌باشد. اتصال و چسب کاشت انجام شده بین دو سازه، می‌بایست جوابگوی نیروهای وارده به دو ناحیه را داشته باشد.

در مجموع روش کاشت میلگرد و آرماتور در بتن یکی از کاربردی ترین و اقتصادی ترین روش‌های اتصال می‌باشد که امکان اصلاح نواقص اجرایی وهمچنین اعمال تغییرات نقشه‌های اجرایی و یا در طرح های مقاوم سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. داشتن دانش طراحی و اجرای صحیح  کاشت میلگرد و آرماتور در بتن از اهمیت بالایی برخوردار است. دراین میان انتخاب بهترین روش و نوع چسب کاشت میلگرد نیز جهت ایجاد اتصال هرچه بهتر بین بتن و آرماتور از اهمیت بالایی برخوردار است. در بیشتر موارد همچنین اجرای سیستم کاشت میلگرد  باید به صورتی انجام پذیرد که مقاومت کششی بیشتر از مقاومت کششی میلگرد داشته باشد.

فروشگاه کاشت میلگرد و بولت در بتن

در پروژه‌های مختلف به دلیل فراموشی در تعبیه میلگرد ( ریشه )  ستون یا دیوار برشی، اجرای ستون در محل‌هایی غیر از محل استقرار ستون در نقشه، رفع خطا در محل میلگردهای انتظار و بالاخره عملیات بهسازی و بازسازی ساختمان از روش کاشت پایه سیمانی استفاده می‌شود (در جاهایی که مقاومت کششی زیادی در میلگردهای کاشت شده نیاز نیست). در روش کاشت آرماتور و بولت در بتن سوراخی به قطر 5 میلیمتر بزرگتر از قطر میلگرد و به طول مهاری آن و یا بیشتر با استفاده از دستگاه مغزه‌گیر، در بتن ایجاد می‌شود و داخل آن با حجم دو سوم حفره، ملات روان پر می‌گردد.

روش های کاشت بولت و کاشت آرماتور در بتن عموما به ترتیب زیر صورت میپذیرد

  • محاسبه ابعاد سوراخ برای استقرار آرماتور و یا میلگرد
  • ایجاد سوراخ مورد نیاز با ابزار مناسب
  • تمیز نمودن گرد و غبار ناشی از حفاری با استفاده از دستگاه مکنده یا برس موئی
  • زدودن هرگونه چربی و مواد روغنی، دانه‌های سست و یا سطوح فاقد استحکام و رطوبت از سطوح داخلی سوراخ
  • ترکیب نمودن اجزا چسب کاشت میلگرد درون نازل
  • تزریق چسب کاشت آرماتور تا میزان دو سوم حجم حفره
  • نصب رول بولت به صورت چرخشی داخل سوراخ کاشت بولت
  • تمیز نمودن مواد اضافی بیرون ریخته از دهانه سوراخ با کاردک و یا ابزار دیگر
  • زمان عمل‌آوری بر اساس درجه حرارت محیط  می‌باشد که پس از گذشت این زمان، بارگذاری قابل اعمال است

انواع روش های نصب و اجرای کاشت میلگرد

سیستم های متفاوتی در بازار وجود دارد که بر اساس نوع رزین چسبی که ترکیب آنها بکار گرفته شده و نحوه نصب و کاربرد، دسته‌بندی می‌گردند چسب کاشت شیمیایی بولت یا چسب کاشت شیمیایی میلگرد یا به صورت دو یا سه جزئی تولید می‌گردند. در بعضی حالات این مواد بصورت جدا داخل کپسول تعبیه می‌شوند و در بعضی موارد به صورت چسب های کاشت کارتریجی یا به صورت فله ای می‌باشند که در این حالت خمیر کاشت بولت و آرماتور در بسته بندی‌های متنوع عرضه می‌گردند. در تمام این سیستم ها یک سوراخ ایجاد شده و سپس تمیز می‌گردد. روند تمیز کردن بسته به نوع محصول متفاوت است. در بسیاری از موارد سوراخ می‌بایست با استفاده از فرچه یا پمپ تمیز گردد.